کدام اندازه ویولن مورد نیاز شما است؟

کدام اندازه ویولن مورد نیاز شما است؟

خرید اولین ویولن شما بسیار هیجان انگیز است. انتظار برای نواختن اولین نت یا اولین قطعه شما از رویاهای روزانه است. با این انتظار و هیجان این سوال پیش می آید که به چه سایز ویولن نیاز دارید؟

در این مقاله دقیقاً به شما نشان خواهیم داد که چگونه تصمیم بگیرید که چه اندازه ویولن برای شما یا هنرجویان ویولن شما مناسب است.

 

هنگام تصمیم گیری برای خرید سایز ویولن چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

مهمترین چیزی که باید در نظر بگیرید راحتی است. می‌خواهید مطمئن شوید که شما یا هنرجو می‌توانید هر چهار انگشت خود را روی ویولن قرار دهید و در حین انجام این کار احساس راحتی کنید.

 

چگونه از نمودار اندازه ویولن خود استفاده کنیم

قبل از شروع، درک کنید که در این نمودار استثناهایی وجود خواهد داشت. این فقط یک راهنما است. از یک طرف، برخی بزرگسالان با جثه کوچکتر وجود دارند که از ویولن اندازه ¾ استفاده می کنند. از سوی دیگر، کودکان خردسالی وجود دارند که طول بازوهای بیشتری دارند. آنها از با ساز اندازه بزرگتر لذت خواهند برد و برایشان راحت تر خواهد بود.

 

طول بازوی دانش آموز را اندازه گیری کنید

از هنرجو بخواهید بایستد و بازوی چپ خود را با زاویه‌ای دراز کرده و مستقیماً از روی شانه‌ها کشیده شده باشد تا با نیم تنه او زاویه 90 درجه ایجاد شود. به عنوان مثال، اگر ساعت 12:00 جلوی آنها باشد، بازوی آنها باید بین ساعت 10:00 تا 11:00 باشد.

مطمئن شوید که کف دست آنها به سمت بالا باشد. با استفاده از یک متر نواری طول را از گردن هنرجو تا مرکز کف دست اندازه گیری کنید. این بزرگترین فاصله ای است که هنگام تعیین اندازه ویولن برای خرید استفاده می شود. عدد را یادداشت کنید

در مرحله بعد، فاصله گردن هنرجو را تا خط مچ اندازه بگیرید. عدد را یادداشت کنید این فاصله کلی است که هنگام اندازه گیری اندازه ویولن برای خرید استفاده می شود. این عدد را نیز ثبت کنید. از نمودار ما برای تعیین اندازه ویولن برای خودتان استفاده کنید.

 

اگر هنگام خرید ویولن در اندازه‌های بین دو اندازه باشم، چه چیزی باید بخرم؟

اگر در جدول ما در بین اندازه‌ها قرار دارید، بهتر است با ویولن سایز کوچکتر همراه شوید. به طور کلی، نوازنده با سازهایی که کمی بیش از حد کوچک است، احساس راحتی بیشتری نسبت به سازی که بیش از حد بزرگ است، خواهد داشت.

استثنا این است که شما یک بزرگسال هستید که ویولن می گیرید یا کودکی که تقریباً به طور کامل رشد کرده است. اگر بازوی شما برای یک ویولن سایز کامل کمی کوچک است، توصیه می‌کنم یک ویولن سایز کامل تهیه کنید و ابتدا سعی کنید با آن ویولن بزنید. ویولن‌های سایز کامل بیشتری وجود دارد، بنابراین اگر با نواختن یک ساز با اندازه کامل احساس راحتی می‌کنید، گزینه‌های شما در انتخاب ویولن بسیار بزرگ‌تر است.

شاگرد ممکن است با ساز اندازه بزرگتر احساس ناراحتی کند. ممکن است برای آنها سخت تر باشد که نواختن تکنیکی را ارائه دهند، زیرا ممکن است نواختن برای آنها ناخوشایند باشد.

 

اگر من از قبل یک ویولن داشته باشم، چگونه می توانم بررسی کنم که آیا برای من مناسب است یا خیر؟

اگر ویولن دارید، می‌خواهید بدانید آیا برای شما مناسب است یا ابتدا اندازه ساز را که بر روی برچسب نوشته شده از داخل حفره f شکل ببینید. سپس برای اینکه مطمئن شوید آن اندازه برای شما مناسب است موارد زیر را انجام دهید.

 

ویولن را طوری نگه دارید که قرار است آن را بنوازند.

با دست راست زیر ویولن را بگیرید.

دست چپ خود را زیر ویولن دراز کنید. سر دسته (بالاترین قسمت دسته) در کف دست شما قرار می گیرد.

انگشتان خود را روی سر دسته حلقه کنید.

اگر انگشتان شما جعبه گوشی ها را لمس کند، ویولن بسیار مناسب است! در مقایسه، اگر نتوانند جعبه را لمس کنند، ویولن خیلی بزرگ است. علاوه بر این، خم شدن در آرنج شما به این معنی است که ویولن خیلی کوچک است.

 

جمع بندی

هنگام خرید ویولن بسیار مهم است که اندازه مناسب خود را بدست آورید، زیرا برای شما به عنوان یک نوازنده مهمترین چیز راحت بودن و استاندارد بودن سازتان است. پس از پیدا کردن ساز مناسب می توانید، روی یادگیری تکنیک مناسب ویولن تمرکز کنید. جدول اندازه ویولن ما می تواند شما را در مسیر درست راهنمایی کند.

موفق باشید! امیدوارم ساز مناسب خود را پیدا کنید.

انصراف از نظر